Ziemassvētku egles izcelsme


Mūsdienu Ziemassvētku eglītes izcelsme ir Vācijā. Gada 24.decembrī vācieši mājās iekārtoja egli, un uz augšu uzaroja cepumus, simbolizējot svētnīcu.

Mūsdienīga visu sīkfailu izmantošana svēto maizi vietā, bet bieži vien pievienoja Kristus sveces simbolu. Turklāt interjerā ir arī Ziemassvētku tornis, ir koka trijstūra konstrukcija, Ziemassvētku eglē ir daudz mazu režģi, izvietots Kristus statuja, tornis, kas dekorēts ar mūžzaļo zaļumu, svecēm un zvaigzni.

Līdz 16. gadsimtiem Ziemassvētku torņi un Ēdenes koki tika apvienoti Ziemassvētku eglītēs.

18. gadsimtā šī tradīcija sākās populāros Vācijas uzticīgajos ticīgos - Ziemassvētku eglē, kas bija populāra 19. gadsimtā, šī valsts kļuva par dziļi iesakņojušos tradīciju.

Deviņpadsmitā gadsimta sākumā Ziemassvētku eglīte izplatījās Anglijā; Ziemassvētku eglītes 19. gadsimta vidū, Karalienes Viktorijas vīrs, Vācijas princis Alberts, lai popularizētu.

Jau 19. gadsimta Ziemassvētku eglītes vācu imigranti uz Ziemeļameriku līdz pat 19. gs. Ir plaši populāri. Austrijā, arī Šveice, Polija un Nīderlande ir populāri.

Tradicionāli Ziemassvētku eglītes tiks uzceltas līdz Ziemassvētku vakariņām un pēc tam tiek noņemtas pēc 12 naktīm (6. janvāris). Gan avansu, gan atlikšanu uzskata par nelaimīgu. Tomēr Ziemassvētku eglītes mūsdienu Ziemassvētku iepirkšanās sezona lielākajai daļai veikalu oktobra beigās safasēti Ziemassvētkos.

Dabiskos vai mākslīgos kokus var izmantot kā Ziemassvētku eglītes. Visbiežāk lietotās Ziemassvētku eglīšu sugas ir sīpelis, baltā egle, aukstais kalns, egle, priede, priedes un citas koku sugas.

Šodien tikai ASV pieprasījums pēc Ziemassvētkiem ir 3300-36 miljoni koku, Eiropā ir pat 5000-6000 miljoni koku. Katru Ziemassvētku laikā koku iepirkšanas izmaksas katrā valstī ir miljardu vienību (eiro / dolāra)

Dortmundes Ziemassvētku tirdziņā ir milzīgs Ziemassvētku eglītis, Ziemassvētku eglīte ir 45 metrus garš, protams, šis koks nav dabisks pieaugums, bet ar 1700 egles kombināciju.

Papildus Eiropas kvadrātam parasti notiks liela Ziemassvētku eglīte, arī amerikāņi svarīgos gadījumos vēlas organizēt liela mēroga Ziemassvētku eglīti.

Savietotie ziemassvētku gaismās neievietojiet pārāk daudz stīgu lukturu, lai spuldze nebūtu sadedzināta virs slodzes. Dekoratīvie Ziemassvētku gaismas, jums vajadzētu vispirms pārbaudīt gaismas stīgu ir normāla. Ziemassvētku eglīte Pēc apdares pabeigšanas ir ieteicams, lai jūs viegli kratītu rotājumus, ir stingri dekorēti kokā.

Šodien Ziemassvētku eglīte ir kļuvusi par neaizstājamu Ziemassvētku rotājumu, un katru Ziemassvētku tuvojoties daudziem iepirkšanās centriem, ģimenei ir Ziemassvētku eglīte kā dekorēšanai. Lai arī koka izmērs ir atšķirīgs, koka dekorācijas arī atšķiras, nezinu, ka jūs atradāt nē - ir viena kopīga iezīme: kokam ir zvaigzne uz augšu.

Bet kāpēc vajadzētu būt zvaigznei? Ko nozīmē šī zvaigzne?

Kāpēc Ziemassvētku egles augšpusē ir zvaigzne?

Kad Jēzus bija piedzimis, debesīs bija spilgtas zvaigznes, un trīs Orienti priesteri un gans bija spējuši atrast Jēzu. Katra koka augšpusē ir jābūt lielai zvaigznei, tāpat kā nogrimušajam vadītājam, Austrumu trīs Dr. Atrada Jēzus zvaigznes. Bet arī dažās valstīs ārzemēs tradicionālās tradīcijas, tikai Kunga ģimene var likt šai cerībai, ka zvaigzne karājas, bet citi nevar premjervēt.

Ko nozīmē šī zvaigzne?

Šo zvaigzni sauc par "Bethlehem Star" un Jēzus dzimteni. Bordo zvaigzne, neparasts Betlēmes attēls, ir ierakstīts Bībeles Jaunās Derības Mateja II nodaļā. Leģenda pirms diviem tūkstošiem gadu, kad Jēzus dzimis staļļos, spoža zvaigzne vadīja Austrumu doktorantiem, lai atrastu jaunievēlēto Jēzu.

Tāpēc Ziemassvētku eglītei vienmēr ir zvaigzne - sākotnējie Ziemassvētki ir svinēt Jēzus dzimšanu!